Grupa 12

Patron: św. Anna
Przewodnik: ks. Dariusz Talik, ks. Michał Dziedzic

 

GRUPA AKADEMICKA „DWUNASTKA” PIESZEJ PIELGRZYMKI AKADEMICKIEJ

 

GRUPA NAMIOTOWA

 

Temat tegorocznych refleksji w „dwunastce”: „TRAKTOWANY JAK POWIETRZE”

Zdrowy człowiek wykonuje około 30 tysięcy oddechów na dobę. Często żaden z nich nie jest zauważalny. Ani oddech, ani powietrze. W potocznym języku „traktować kogoś jak powietrze” znaczy właśnie nie zauważać, lekceważyć. Tymczasem to jeden z najpotrzebniejszych darów, by żyć. Bez niego w proch się obracamy. Wystarczy kilka minut do śmierci. Dziwny dar – niezauważalny, a jeden z najpotrzebniejszych. On odsłania, kim jest Duch – Ruah. Jest jak powietrze, wiatr. I często jest traktowany jak powietrze. Niezauważalny, a bez Niego nie ma żadnego życia. Rozpoznawalny tylko po skutkach. Dzięki Niemu możemy kochać. Dzięki Niemu możemy tęsknić. Dzięki Niemu możemy wierzyć. To, co jest życiem w nas, jest dzięki Niemu. Oddychamy Duchem Świętym.

Drodzy Studenci!

Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską do grupy akademickiej numer 12. Zapraszam do refleksji o Nim, Najbardziej Niezauważalnym – o Duchu Świętym.

„Dwunastka” obejmuje osoby studiujące i doktorantów. Mogą iść z nami też maturzyści i osoby do 3 lat po studiach. W naszej grupie w ciągu dnia jest czas na godzinki, różaniec, konferencje, ciszę i śpiew. Mamy także takie odcinki, kiedy można zwyczajnie porozmawiać między sobą, co bywa rzadkością na pielgrzymkach. Oprawą muzyczną i liturgiczną „dwunastki” zajmują się ludzie z Centralnego Duszpasterstwa Akademickiego Świętej Anny w Krakowie.

Zapraszam do grupy i do jej współtworzenia.

Ks. Dariusz Talik

Często w potocznym języku: traktować kogoś jak powietrze oznacza nie zauważać , lekceważyć, być obojętnym wobec kogoś. Paradoks pierwszy polega na tym, że powietrze jest najpotrzebniejszym darem, by przeżyć kolejną minutę. Bez niego w proch się obracamy. Wystarczy kilka minut do trupa. Paradoks drugi polega na tym, że właśnie najmniej doceniamy ten dar, bo go nie widzimy, nie smakujemy, nie odczuwamy… Paradoks trzeci polega na tym, że jest to dar, którego nie potrafimy ogarnąć. Wymyka się nam nieustannie, choć cały czas nam służy.

Duch – Ruah jest powietrzem życia. I bywa traktowany jak powietrze w sensie potocznego języka. Jest najpotrzebniejszy – bo w Nim żyjemy ze wszystkim co dobre i piękne.

WAŻNE INFORMACJE DLA OSÓB DOKONUJĄCYCH ZAPISÓW DO GRUPY 12 – AKADEMICKIEJ:

1. KTO MOŻE IŚĆ Z GR 12?
Studenci, doktoranci, absolwenci (do 3 roku po studiach!), maturzyści.

2. CO TRZEBA MIEĆ NA TRASIE?
Namiot! Grupa ta jest grupą namiotową, co znaczy, że: 

Nie zapewniamy też namiotów!… trzeba dysponować własnym namiotem lub zabezpieczyć sobie nocleg, u tych, którzy z 12-idą, namiot mają i mogą/chcą pod swój namiot przyjąć.

W przypadku braku własnego namiotu można skorzystać z noclegu w namiocie innego pielgrzyma (są osoby, które mają miejsce u siebie) lub w remizie/szkole.

Oczywiście zapewniamy pole namiotowe i dostęp do kabiny z prysznicami!

Zdjęcie użytkownika Duszpasterstwo Akademickie św. Anny w Krakowie.

 

GRUPA AKADEMICKA „DWUNASTKA” PIESZEJ PIELGRZYMKI AKADEMICKIEJ 2017 – dla przypomnienia zapowiedź ubiegłorocznych rozważań …

Bardzo wiele osób wykrwawia się codziennie, bo nie idą w żadnym kierunku i z nikim! Są nieszczęśliwi, bo mają wszystko i nie mają nic; mają znajomych, a nie mają pokrewnych dusz… Wielka jest siła wspólnoty, nawet gdy są to dwie lub trzy osoby! Bo gdy modlą się zgodnie razem, Bóg jest z nimi! To ludzie wschodu. Idą tam, skąd przyjdzie Pan! Tych ludzi otacza jakiś niewidzialny majestat, który jest zaproszeniem do wędrówki do kraju, co nazywa się życie…

Chodźcie, opowiem Wam o takich ludziach!

Ks. Dariusz Talik – Wasz duszpasterz

Ponadto, jak to w naszej grupie akademickiej, codzienny różaniec, godzinki, dobry śpiew, wiele chwil w ciszy, studencka jedność, oddech wspólnotą DA. Dodatkowo obecność ks. Michała Dziedzica, który także w tym roku będzie z nami!

Chcemy, by nasza grupa połączona była także wspólnym sposobem noclegu – w namiotach, byśmy byli razem na jednym miejscu. W miejscu rozbijania namiotów będą sanitariaty (przyczepa z prysznicami) oraz grill, by i polowy stół nas połączył w przygodzie wspólnego wędrowania.

Ważne! Mamy wykwalifikowaną i sprawdzoną ekipę muzyczną (osoby ze scholi akademickiej)!

Kto może z nami iść? Studenci, doktoranci, absolwenci (do 3 roku po studiach!), maturzyści.