• Ile wynosi opłata za udział w pielgrzymce?
  60 zł! 30 zł to opłata ulgowa dla tych, którzy mają nie więcej niż 16 lat! Dzieci do lat 5 nie płacą!
 • Kiedy i gdzie można załadować bagaż główny?
  Na parkingu pod Wawelem (wzdłuż ulicy Powiśle, naprzeciw hotelu Sheraton) w dniu 6 sierpnia w godz. 5:30 – 6:45 przed Mszą Św. otwierającą pielgrzymkę.
 • Co z powrotem z Częstochowy?
  Wracamy autokarami lub indywidualnie. Cena za bilet 35 zł! Bilety będą sprzedawane przy odbiorze pakietów w lipcu (dotyczy osób zapisanych przez internet) oraz 1- 5 sierpnia (dotyczy pielgrzymów zapisujących się osobiście) jak również na trasie pielgrzymki, najpóźniej do 9 sierpnia.
 • Skąd będą odjeżdżać autokary?
  Z tego samego parkingu, na którym będą wydawane bagaże, ul. Pułaskiego 4 w Częstochowie.
 • Co z wyżywieniem podczas pielgrzymki?
  Wyżywienie oczywiście na własny koszt. Na postojach będzie działać kuchnia polowa i pielgrzymkowy sklep. Do wyboru zupa, bigos, pierogi, sałatki, drożdżówki, owoce, jogurty. Z napoi możemy liczyć na kawę, herbatę, wodę mineralną i soki. Pamiętajmy o zabraniu z domu kubka metalowego na zupę! Sklep z oczywistych powodów nie wyda gorącej zupy „w plastiku”!
 • Gdzie pielgrzymi nocują?
  Głównie w szkołach i remizach. Grupa 12 – akademicka śpi we własnych namiotach. Na polu namiotowym będzie dostęp do przyczepy prysznicowej  oraz toi-toi.
 • Co jeśli ktoś nie ma siły by pójść dalej?
  Jest zapewniony specjalny autobus do przewozu osób wyczerpanych. Po konsultacji z lekarzem wyczerpany pielgrzym będzie mógł zająć w miejsce na autobusie (bilet wstępu do autobusu „ratunkowego” wydaje lekarz)i przejechać do miejsca następnego postoju.
 • Co jeśli będę musiał/ła wrócić wcześniej do domu (sprawy rodzinne/złe samopoczucie)?
  Koniecznie podchodzimy do Przewodnika Grupy, Głównego Kwatermistrza Grupy i Szefa Bazy i te trzy osoby!informujemy o rezygnacji z Pielgrzymki. Z Szefem Bazy lub jego z-cą, obecnym na pokładzie samochodu oznakowanego „BAZA” ustalamy, kiedy i w jaki sposób bagaż – znajdujący się na naczepie- do którego będzie dostęp dopiero na ostatnim postoju(wieczorem) będziemy mogli odebrać.
 • Co będzie się działo po wejściu pielgrzymki do Częstochowy?
  Wchodzimy na Jasną Górę 11 sierpnia ok. godz. 17.00. Oddajemy pokłon Maryi. Potem jest czas na odpoczynek. O godz. 19.00 rozpoczyna się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego. Zakończenie ok. 20.30, odbiór bagażu i wracamy do domu.