Informacje o zapisach

KOMUNIKAT O ZAPISACH NA PPK 

WE WSPÓLNOCIE II – ŚRÓDMIEJSKIEJ 

 

Z radością pragniemy poinformować o rychło zbliżających się zapisach na 41. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską, która w tym roku wyruszy pod hasłem: “Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” w dniach 6-11 sierpnia. Trwając w dobie pandemii oraz dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych przyszłych pątników w tym roku zapisy odbywać się będą wyłącznie online. 

W bieżącym roku zapisy będą trwały do 21. lipca poprzez formularz na stronie internetowej ppk2.pl i rozpoczną się 14 czerwca o godzinie 21.00. Po tym terminie nie będzie już możliwości zapisów stacjonarnie oraz na trasie pielgrzymki.  Z uwagi na poczynione wydatki organizatorów PPK Wspólnoty II ewentualne rezygnacje będą honorowane do 21 lipca. Po tym terminie nie będzie możliwości zwrotu pieniędzy.

Pragnąc zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników, stosując się jednocześnie do wytycznych GISu oraz uwzględniając możliwości noclegowe naszej Wspólnoty, wprowadziliśmy limit górny 400 pielgrzymów, w tym 100 osób w pełni zaszczepionych szczepionką dopuszczoną przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych.

W związku z powyższym 6 sierpnia wyruszymy w 5 grupach (w każdej będą księża przewodnicy z połączonych grup oraz 2 znaki), liczących w sumie 80 osób, które powstały na zasadzie sparowania dwóch grup:

 

  1. Grupa 6 “Braterska” (40 osób) oraz Grupa 12 “Akademicka” (40 osób)
  2. Grupa 7 “Franciszkańska (40 osób) oraz Grupa 10 “Misyjna” (40 osób)
  3. Grupa 8 “Misjonarska” (40 osób) oraz Grupa 9 “Rodzinna” (40 osób)
  4. Grupa 11 “Jezuicka” (40 osób) oraz Grupa 14 “Pijarska” (40 osób)
  5. Grupa 13 (40 osób) oraz Grupa 15 “Salezjańska” (40 osób)

 

Charakterystyka poszczególnych grup i informacje o księżach przewodnikach znajdują się na stronie Wspólnoty II w zakładce Grupy https://ppk2.pl/index.php/grupy/

 

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego pielgrzyma jest namiot, gdyż będzie to jedyna forma noclegu. Zgodnie z rekomendacjami GISu w tym roku każdy pątnik sam zabezpiecza się w zakresie wyżywienia i korzysta z obiektów do tego przeznaczonych na trasie. W trakcie postojów będzie możliwość zakupu wody oraz chleba.

Koszt uczestnictwa wynosi:

  • 100 zł – dorośli,
  • 50 zł – młodzież do ukończenia szkoły podstawowej,
  • bezpłatnie – dzieci do ukończenia 6 lat.

 

Przystępując do zapisów prosimy o przygotowanie skanu wcześniej wydrukowanego i osobiście podpisanego:

  • oświadczenia RODO, 
  • oświadczenia o przestrzeganiu reżimu sanitarnego [w tym oświadczenia o przyjęciu pełnej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Znajduje się ono wewnątrz oświadczenia o przestrzeganiu reżimu sanitarnego (dotyczy osób zaszczepionych)].

Powyższe oświadczenia są dostępne na naszej stronie internetowej www.ppk2.pl w zakładce “Do pobrania” https://ppk2.pl/index.php/do-pobrania-2/.

 

Dokumenty te należy załączyć podczas wypełniania formularza zapisów. Bez nich zgłoszenie nie zostanie przyjęte.

Warunkiem zapisania się na pielgrzymkę jest po przesłaniu zgłoszenia przez formularz na stronie www.ppk2.pl, dokonanie opłaty wpisowej na subkonto Wspólnoty II oraz przesłanie stosownego dokumentu (screen bądź potwierdzenie przelewu bankowego) potwierdzającego dokonanie niniejszej wpłaty maksymalnie do 24h od momentu zapisu na adres mailowy: ppk.wspolnota2@gmail.com.

Informujemy także, iż będzie możliwość powrotu do Krakowa transportem zorganizowanym. Szczegółowe informacje odnośnie biletów zostaną podane w formularzu zapisów.

 

Informujemy również, iż podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku istnieje możliwość duchowego pielgrzymowania. Zachęcamy do obserwowania kanału YouTube Archidiecezji Krakowskiej. Każdy pielgrzym i osoba, która nie pójdzie, może pobrać informator pielgrzymki 2021 ze strony PPK2. Poprzez stronę www oraz media społecznościowe dostępny będzie codziennie program duchowy i teksty konferencji.
W trakcie pielgrzymki będzie możliwość uczestnictwa we Mszy św. online w stałych porach oraz wysłuchania m.in. konferencji pielgrzymkowych, wieczornej adoracji i Apelu Jasnogórskiego. Szczegółowy program tych wydarzeń zostanie podany w sierpniu.

 

Zachęcając do wspólnej modlitwy w intencji pielgrzymki oraz jej duchowych owoców zachęcamy do śledzenia komunikatów pojawiających się na stronie interentowej www.ppk2.pl oraz Funpage’u na Facebook PPK2 Wspólnota Śródmiejska.

 

 

 

Joanna Dąbrowska

szefowa Bazy

ks. Mateusz Wójcik

przewodnik Główny Wspólnoty II – Śródmiejskiej