ZAPISY PPK2

Zapraszamy do dwójki:) Prowadzimy zapisy 1 – 5 sierpnia 2019, w godz. 10-13 i 15-19. Biuro Zapisów mieści się przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie, ul. św. Anny 11.

Dziś w ramach serii: Chodź z nami #doMatki 🚶‍♂️🚶‍♀️PPK2 Wspólnota Śródmiejska będzie przeciągać Was na swoją stronę😁😁😁! Poznajcie Dwójkę i posyłajcie dalej w świat:

WSPÓLNOTA II – ŚRÓDMIEJSKA

Ksiądz Przewodnik: Dariusz Talik
____________

🙏ze Wspólnotą II wędruję od… 8 lat, a jako że jestem duszpasterzem akademickim – jestem także przewodnikiem grupy 12 gromadzącej studentów.

🤝 Pielgrzymka to dla mnie… obraz przygody, którą jest życie. Przemierzanie drogi, pokonywanie przeszkód, wspólnota, przyjaźń, proste wyżywienie, modlitwa, przyjemność czerpana z widoku gwiazd na niebie i słuchania cykających świerszczy – to moje ulubione elementy tego obrazu. Ludzie mogą rozpoznać mnie po tym, że ciągle chodzę i komuś za coś dziękuję na trasie: a to za celebrację, a to za konferencję, a to za udostępnione pole, za mieszkanie na nocleg, za podłogę w szkole. Ulubione słowa na pielgrzymce, to te pochodzące wprost z ust Mistrza: ❤️Dziś, jutro i pojutrze muszę być w drodze…” (Łk 13, 33)❤️

2️⃣ Wspólnota II… gromadzi osoby z całej Polski, z różnych jej części. Zgłaszają się do nas mieszkańcy z Polski południowej, z Warszawy, Gdańska, Sopotu, a także Polacy mieszkający za granicą. Co roku zaskakują nas zapisy on-line, bo mamy zgłoszenia z coraz bardziej odległych miejsc: ze Stanów Zjednoczonych🇺🇸, Niemiec🇩🇪, Austrii🇦🇹, Belgii🇧🇪, Holandii🇧🇶 i innych. Jedna z grup pochodzi z Czech🇨🇿, dlatego Ewangelie są odczytywane w dwóch językach: polskim i czeskim. Są z nami też wieloletni pielgrzymi na wózkach inwalidzkich, wierni wspólnocie „namArka”, których opiekunem przez wiele lat był abp Grzegorz Ryś – przewodnik grupy 6.

🚶‍♀️🚶‍♂️🚶‍♀️🚶‍♂️🚶‍♀️Jest nas… ok. 2000 tys. 

💥Wyróżniają nas… wielcy święci, którzy nam patronują, m.in. św. Anna, św. Franciszek z Asyżu, św. Cyryl i Metody, a także inni. W tym roku dołączą święci małżonkowie Zelia i Ludwik Martin, jako patroni nowej grupy – rodzinnej. Każda grupa ma swoją specyfikę i każdy pielgrzym od najmłodszego do najstarszego odnajdzie swoje miejsce w naszej wspólnocie. 

🌿🌳🐦Trasa i miejsca konferencji urzekają. Przemierzamy Szlak Orlich Gniazd, Bramę Krakowską, przechodzimy przez Ojcowski Park Narodowy, mijamy ruiny zamku w Ogrodzieńcu czy las sosnowy w Żarkach Letnisko. 

💥💥💥W tym roku dodatkową intencją naszej wspólnoty będzie budowanie Kościoła na Syberii. 

Chodźcie z nami – serdecznie zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.